תמיר ליאון, אנתרופולוג יישומי

מאמרים

16 אוגוסט, 2022 twitter Linkedin facebook

לכידות ארגונית ושבוע הספר

נכתב על ידי תמיר ליאון, אנתרופולוג יישומי

ידוע שאוצר המילים של הדור הצעיר הצטמצם, בין השאר עקב ההמרה של קריאת ספרים בתכנים ויזואליים, בעיקר ברשתות החברתיות.


במקביל לכך מצטמצמת גם "השפה הפנימית"- שבאמצעותה אנו חושבים. היכולת של ילדים וצעירים לעבד סיטואציות רגשיות ואינטראקציות חברתיות הולכת ופוחתת וזה מביא את חלקם לקשיים רגשיים, לחרדות, דיכאונות, הפרעות אכילה, אלימות, התמכרויות ואף התנהגות אובדנית.
כאנתרופולוג מיעטתי במהלך השנים לראיין אנשים, לפחות פורמאלית. נוכחתי שאני מקבל תשובות שלא מקדמות אותי, לא בגלל שהמרואיין לא רוצה לספק אותן, אלא בגלל שהוא בעצמו לא יודע כיצד לנסח זאת במדויק: "אם תשאל אנשים, הם יבקשו סוס מהיר יותר" אמר הנרי פורד, ממציא המכונית הסדרתית הראשונה.איך זה מתחבר לארגונים?

בשנים האחרונות אני נחשף בארגונים לתוצאות של סקרים השואלים את העובדים והמנהלים לגבי הקשיים שלהם. מפתיע שלמרות הזעזוע שעבר עולם העבודה עם הניהול מרחוק, הסקרים הללו נראים כמו אותם סקרים שנשאלו לפני עשרות שנים.

אי אפשר להמשיך ולשאול את אותן שאלות את העובדים כי נמשיך לקבל את אותן תשובות. השינויים בעולם מחייבים אותנו לחשוב מחדש על ניהול, פיקוח, מרחב ארגוני, תקשורת אפקטיבית ועוד. בשביל לייצר חוסן צריך התמודדות והסתגלות. צריך להחליף את השפה.
לכן פיתחנו את MRIO.

עם MRIO אנחנו לא שואלים את העובדים והמנהלים מה חסר להם, מה הבעיות שלהם או מה הקשיים שלהם. אנחנו שואלים שאלות המגובות מאחורי הקלעים בתאוריות של לכידות, של שלומות בעבודה מרחוק או של ניהול מרחוק, שלוש הרגליים שמרכיבות את מוכנות הארגון לעולם העבודה הגמיש. השפה החדשה הזאת מוציאה מהנשאלים תשובות מסוג חדש. עד היום העברנו רנטגן, זה היה בסדר, אבל לפעמים צריך גם MRI.

הרצאות תמיר ליאון

חוסן ארגוני – MRIO

תמיר ליאון פודקאסט TAKE 5

 

Intel
contact
GET IN TOUCH